Warto mieć świadomość, że jęczmień zielony z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością jako suplement dla osób, które dbają o zdrową dietę, a także odchudzających się. Należy zdawać sobie sprawę, że młody jęczmień jest świetnym źródłem składników mineralnych oraz witamin. Nie wszyscy wiedzą także, że omawiany produkt zawiera więcej witaminy C w porównaniu do soku pomarańczowego, a także beta-karotenu niż marchew. Dodatkowo jęczmień zielony jest prawdziwym bogactwem jeżeli chodzi o błonnik pokarmowy i egzogenne aminokwasy. Nie można zapomnieć także, że bardzo wysoka zawartość błonnika powoduje, że młody jęczmień charakteryzuje się właściwościami odchudzającymi.

Właściwości prozdrowotne

Należy wiedzieć, że zielony jęczmień jest prawdziwym bogactwem składników mineralnych oraz witamin (https://www.bee.pl/9250-mlody-jeczmien). Warto również wspomnieć, że jest świetnym źródłem witamin z grupy B, wapnia, żelaza, cynku i magnezu. Ponadto zielone łodygi jęczmienia mają w swoim składzie chlorofil i naturalne hormony. Trzeba także koniecznie zaznaczyć, że w porównaniu do innych roślin omawiany zielony jęczmień jest bardzo bogaty w istotne aminokwasy, których organizm nie jest w stanie samodzielnie wyprodukować. Młody jęczmień charakteryzuje się także bardzo silnymi właściwościami przeciwutleniającymi, co sprawia, że wyróżnia się działaniem przeciwnowotworowym, przeciwzapalnym i przeciwwirusowym. Należy również koniecznie zaznaczyć, że zielony jęczmień jest niezwykle pomocny w leczeniu owrzodzeń czy trądziku. Produkt łagodzi także bóle stawów, żołądka czy zmniejsza stany zapalne. Warto również wiedzieć, że bardzo wysoka zawartość chlorofilu bardzo sprzyja odkwaszeniu organizmu gwarantując przede wszystkim równowagę kwasowo-zasadową organizmu.

Czy zielony jęczmień pomaga schudnąć?

Produkty z zielonego jęczmienia rekomendowane są przede wszystkim osobom, których celem jest schudnięcie. Omawiany produkt zawiera nie tylko i wyłącznie bardzo wysoką zawartość błonnika, ale również składników mineralnych i witamin. Należy również zaznaczyć, że rozpuszczalne frakcje błonnika pokarmowego, które znajdują się w młodym jęczmieniu są w stanie zwiększyć uczucie sytości, a także opóźnić opróżnianie żołądka. Z kolei błonnik nierozpuszczalny pobudza perystaltykę jelit, zapobiega także zaparciom, które bardzo często mogą pojawić się u osób odchudzających się. Eksperci z Rural Development Administration (RDA) uważają, że jedzenie przez panów wyciągu z pędów jęczmienia może doprowadzić do zmniejszenia masy ciała nawet o 8% w porównaniu do mężczyzn nie spożywających wspomnianych wyciągów. Warto także wiedzieć, że w grupie osób stosujących wyciąg zmniejszeniu uległa także zawartość tłuszczowej masy ciała.

Health obraz autorstwa freepik - www.freepik.com